אננס - עיצוב גרפי וצילום - טיפים וכתבות

טיפים/כתבות

  • צוות סטודיו אננס

על צרכנים, אריזות ושאר ירקות

כאשר צרכנים קונים מתנה או מוצר כלשהו שהם זקוקים לו עבור עצמם, הם מסתובבים בחנויות, בוחנים את המדפים ומנסים לקבל החלטה. בקבלת ההחלטה הם לוקחים בחשבון פרמטרים כמו פונקציונליות, יצירת רושם (במקרה שהרכישה היא כמתנה) מחיר וכו׳. 

אינספור מחקרים לאורך ההסטוריה ניסו לפענח ולאפיין את התנהגותם של הצרכנים ולהבין מה הסיבה המכריעה לכך שהם בחרו מוצר אחד על פני מתחרהו. למרבה הפלא, עד כה לא נמצאה תשובה אחת חד משמעית. מה שכן, הוכח לא פעם שאריזת המוצר היא פרמטר חשוב אשר משפיע על הבחירה - לפחות בפעם הראשונה בה נחשפים אליו.

אז בואו נדבר עליה רגע, על האריזה

בעבר היה מקובל לחשוב שאריזת המוצר מיועדת להגנה עליו מפני נזקים. היום, בעידן המודרני והמתקדם בו אנו חיים, התחרות בין המותגים בשיאה והאריזה שמעוצבת בצורה הטובה ביותר, לא רק שומרת על תקינותו ושלמותו של המוצר, אלא גם מייצרת תדמית איכותית, הן של המוצר והן של המותג שמאחוריו. 

כאשר ניגשים לתהליך של עיצוב אריזה, ישנם מספר פרמטרים עיקריים שצריך לקחת בחשבון: 

גודל

גודל האריזה קשור, כמובן, לגודלו של המוצר אך גם לצרכים השיווקיים של המותג. אריזה בגודל מתאים ופרופורציונלי לרוב תשדר אמינות. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהעובדה שמותגים מסוימים בוחרים למכור את המוצרים הקטנים שלהם באריזות גדולות, על מנת לגרות את סקרנותו של הצרכן.

איכות

אנשים לא מעוניינים לקנות מוצרים שהאריזה שלהם נראית זולה. חומרי אריזה שאינם איכותיים עלולים להרחיק את הצרכן - הם נראים בלויים, דהויים ובטח לא משרים על אותו לקוח מתלבט את תחושת הביטחון שהמוצר שבפנים אכן שווה את ההשקעה הכספית בו.

עיצוב

אריזה היא דבר מרגש מטבעה. גם אם קניתם את אותו מוצר לעצמכם, עדיין ישנה טקסיות מסוימת בהגעה הביתה ופתיחת האריזה.  

עיצוב מוצלח יכול לעזור לחברה להפוך את המוצר שלה לנחשק יותר וכך להגדיל את מעגל הקונים הפוטנציאלי, להבדיל אותו ממוצרי המתחרים ולמנף את המוניטין שלה בצורה ניכרת. החומרים, הגרפיקה הנבחרת, המורכבות – הכל צריך להיות תואם לזהות המותג ולחזק את התדמית הרצויה לו.

בשורה התחתונה, מותגים וחברות בימינו צריכים לזכור לא רק לחשוב מחוץ לקופסא, אלא גם על הקופסא עצמה. 

נשמח לעזור לכם לבלוט מעל כל השאר, להדק את נראות המותג כך שתשדר את המסרים שחשובים לכם ותתאים לקהל היעד שלכם.

התקשרו אלינו 052-3526850